Regumamin przyjmowania zwierząt
Przytulna atmosfera, harmonijna aranżacja wnętrz, bogaty w zieleń ogród z kawiarnianym tarasem tworzą niezwykły nastrój. Sercem tego wyjątkowego miejsca, jak w każdym domu są ludzie, tworzący zgrany i oddany Gościom zespół, który dba o każdy najdrobniejszy szczegół.
Wśród dostępnych atrakcji warto wymienić: restaurację Klasztorną, taras, kawiarnię, duży ogród, parking, kaplicę, bibliotekę, kącik dla najmłodszych oraz dostęp do szybkiego Internetu.
Hotel DOMUS MATER to kameralne miejsce dla Ciebie i bliskich. Zlokalizowany w przyklasztorzu jest prawdziwą oazą spokoju w tętniącym życiem mieście.
Ciekawi Cię, gdzie zarezerwowałeś pobyt?
Gospodarzami DOMUS MATER są Księża Sercanie.
- Historia tego niezwykłego miejsca sięga roku 1928, kiedy to do Płaszowa przybył pierwszy Sercanin ks. Kazimierz Wiecheć.
- Budowa klasztoru rozpoczęła się 1930, a zakończyła 1931 roku.
- Pierwszymi mieszkańcami została grupa Sercanów wraz z uczącymi się młodymi adeptami życia zakonnego.
- Jesienią 1939 roku w klasztorze schronienie znaleźli wysiedleńcy.
- Rok 1940 to czas kiedy budynek zajęły wojska Wehrmachtu i Granatowa Policja.
- Zakończenie wojny, przyniosło chwilę w miarę normalnego funkcjonowania, bo już w 1952 roku klasztor odebrali komuniści tworząc w nim początkowo szpital dla psychicznie chorych kobiet, a później przemianowali go na psychiatryczny szpital dziecięcy.
- Prawowici właściciele odzyskali go dopiero w 1993 roku. Dom był w katastrofalnym stanie z ogromnymi zniszczeniami i wymagał generalnego remontu. W latach 2009 - 2012 przeprowadzono modernizację budynku.
- W styczniu 2013 r. zamieszkała tu na nowo wspólnota zakonna Księży Sercanów.
- 28 lutego 2013 roku otworzono w wydzielonej części klasztoru kameralny hotel DOMUS MATER. Nazwa ta pochodzi z języka łacińskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu Dom Matka (dom macierzysty).
- Wśród znamienitych mieszkańców klasztoru warto wymienić kard. Stanisława Nagy-ego, sercanina, profesora KUL i przyjaciela ks. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, który w czasach „krakowskich” był częstym Gościem Domu przy Saskiej. Z wcześniejszych hierarchów warto przywołać postać księcia kard. Stefana Sapiehę, oraz kilku późniejszych biskupów krakowskich.